Asociacija Visuomeninis judėjimas "UŽ ALYTŲ"

Kad Alytuje gyventi būtų geriau!

VISUOMENINIO RINKIMŲ KOMITETO "UŽ ALYTŲ"

KANDIDATAS Į SAVIVALDYBĖS TARYBĄ

1973 metais gimiau Alytuje – gražiausiame ir geriausiame mieste. Mokiausi Alytaus 2-ojoje vidurinėje mokykloje (dabar Adolfo Ramanausko - Vanago gimnazija). Baigęs mokslus Vilniaus Gedimino technikos universitete ir įgijęs transporto ekonomikos ir vadybos bakalauro laipsnį sulaukiau daugybės pasiūlymų dirbti didžiuosiuose Lietuvos miestuose, tačiau pasirinkau gyvenimą ir darbą Alytuje. Savo siekius ir svajones visuomet norėjau įgyvendinti tik gimtajame mieste. Čia sukūriau šeimą. Su žmona Solveiga rūpinamės sūnumis Luku ir Gustu.

Iki 2011 metų dirbau vadovaujamą darbą privačiame sektoriuje. Nuo 2011 metų dirbu Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju. Kuruoju Miesto ūkio, Investicinių projektų, Aplinkos apsaugos, Architektūros, urbanistikos ir žemėtvarkos, Viešųjų pirkimų bei Turto ir verslo skyrių veiklą. Dirbdamas savivaldybės administracijoje įgijau daug neįkainojamos viešojo administravimo patirties, reikalingos sėkmingam ir efektyviam savivaldos funkcionavimui. Tai visiškai kitokia patirtis negu privačiame sektoriuje. 

Per šį laikotarpį kartu su savivaldybės administracijos darbuotojais sėkmingai įgyvendinome daug alytiškiams naudingų projektų: sutvarkyta miesto centrinė dalis, dalinai modernizuota miesto apšvietimo sistema, sutvarkyta Kepyklos gatvės prekybos ir paslaugų miestelio teritorija, rekonstruota verslui svarbi Pramonės gatvės atkarpa, užbaigtas Alytaus pramonės parko įrengimo projektas, sutvarkyta Dainavos mikrorajono gyvenamoji aplinka, toliau vystoma dviračių takų infrastruktūra, atnaujinti ir modernizuoti švietimo, kultūros, sporto ir kt.  objektai. Gyventojų patogumui išasfaltuotos gatvės, įrengti šaligatviai, naujai įrengta nuovaža Rūtų gatvėje. Pirmajame Alytuje pradėta tvarkyti buvusių laikinųjų garažų teritorija, kurioje planuojama praplėsti Klevų gatvės kapines. Šiuo metu parengti Putinų mikrorajono viešųjų erdvių ir Pramonės gatvės pramoninių zonų sutvarkymo projektai, kurių įgyvendinimas planuojamas 2015 - 2016 metais. Labai svarbu užtikrinti suplanuotų darbų ir projektų įgyvendinimą iki galo. Projektų įgyvendinimo patirtis rodo, kad tęstinumo nebuvimas užprogramuoja projektų žlugimą.

Trumpas laisvalaikio akimirkas mėgstu praleisti aktyviai: sportuodamas, keliaudamas, leisdamas laiką gamtoje.

Savo ir savo vaikų ateitį regiu gimtajame Alytuje. Esu už laimingus žmones, už kokybišką ir visavertį visuomeninį gyvenimą Alytuje. Už Alytų! Noriu, kad siekiai taptų tikrove!


Janis Laurinaitis