Asociacija Visuomeninis judėjimas "UŽ ALYTŲ"

Kad Alytuje gyventi būtų geriau!

>>į pradžią

KODĖL ALYTIŠKIAI SPORTUOJA... VARĖNOJE?

2016-01-23

Dažnai girdžiu Alytaus miesto savivaldybės sporto funkcionierius giriantis, kad mūsų miestas sportiškiausias, čia sudarytos puikios sąlygos sportuoti. Ataskaitose gal ir taip, o kaip yra realybėje?

Praėjusį savaitgalį pats apvažiavau daugelį sporto bazių, norėdamas įsitikinti, kiek sporto salių atvertos miesto bendruomenei ir aplinkinių namų gyventojams. Kad ir kaip būtų gaila, visos mokyklų sporto salės buvo užrakintos, taigi neprieinamos žmonėms. Net neseniai, praeitą rudenį, pastatyta ir dalyvaujant gausiam būriui garbingų svečių iš Vilniaus atidaryta salė šalia centrinio stadiono stovi tuščia ir nenaudojama.

Gal alytiškiai neturi poreikio sportuoti? Tikrai ne – pažįstu ne vieną miestietį, kuris su kaimynais ar šeimomis norėtų savaitgaliais pažaisti krepšinį, tinklinį ar futbolą, bet nėra kur. Dar daugiau – sužinojau, kad Alytaus futbolo pirmenybių varžybos vyksta… Varėnoje, nes prie stadiono esančioje salėje trūksta apsauginių tinklų. Vadinasi, už 2 milijonus eurų pastatyti salę sugebama, o apsauginiams tinklams už kelis šimtus eurų neužtenka pinigų. O gal ne pinigų, bet noro dirbti žmonėms nėra?

Toks valdininkų neūkiškumas (juk visos salės šildomos ir prižiūrimos už miestiečių pinigus) piktina ne vieną alytiškį. Ar sporto salės statomos gražioms ataskaitoms ir pasipuikavimui prieš vietos arba užsienio svečius, ar miestiečių bendruomenės poreikiams?

Mere, jeigu savivaldybės sporto funkcionieriai nenori ar nesugeba dirbti miesto žmonėms, gal sporto bazių valdymą ir eksploatavimą reikėtų perduoti miesto bendruomenėms arba sporto organizacijoms? Tokia praktika taikoma daugelyje kitų Europos šalių, kuriose man teko būti ir dirbti. Esu įsitikinęs, kad eidami šiuo keliu ne tik efektyviau naudosime turtą, bet ir sutaupysime nemažai biudžeto lėšų.

 Tomas PAČĖSAS
Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys

"Alytaus naujienos" informacija ir nuotrauka


>>į pradžią