Asociacija Visuomeninis judėjimas "UŽ ALYTŲ"

Kad Alytuje gyventi būtų geriau!

2016-05-16

VIDZGIRIO BENDRUOMENEI SUKURTAS SVAJONIŲ SODAS IR DARŽAS

2016.05.13_svajuoniu_sodo_irengimas2.jpg2016 metų gegužės 13 dieną šalia Vidzgirio bendruomenės centro plušėjo dešimtys savanorių, laidos “Svajonių sodai” kūrybinė grupė, savo sričių žinovai, profesionalai ir visi kartu kūrė Svajonių sodą ir daržą Vidzgirio bendruomenei. Šios idėjos autorius yra Vidzgirio seniūnaitijos seniūnaitis - Ramūnas Masiulionis, kuris ieškojo bendraminčių ir rėmėjų.
2016.05.13_svajuoniu_sodo_irengimas1.jpg- Pati idėja gimė spontaniškai, kadangi pats Vidzgiryje gyvenu ir matau, kad vaikų aikštelių ne per daugiausiai likę… Vaikai pripratę prie kompiuterių ir nežino kaip tie augalai atrodo… Kadangi “Svajonių sodų” kūrybinės grupės vadovė Aušra pati alytiškė, pasiskambinau ir pasidalijau šia mintimi, ji pritarė ir nusprendėme daryti. Manau, kad šis projektas prisidės ir prie bendruomeniškumo kūrimo: svarbiausia, kad žmonės suprastų, kad daro sau ir saugotų tuos augalus. Gal žmonės Alytuje nelabai tų pinigėlių turi (ir įmonės), bet kur kreipiausi - visi teigiamai atsiliepė ir padėjo. Ir suoliukai įmonės “Tringala”, ir perlaidą padovanojo, ir pinigėliais sudėjo keletas įmonių… Viskas įmanoma, jeigu tik darai ir pateiki tą viziją”, - pasakojo Vidzgirio seniūnaitis Ramūnas Masiulionis.2016.05.13_svajuoniu_sodo_irengimas.jpg
Prie šios idėjos įgyvendinimo prisidėjo alytiškė žurnalistė, laidos “Svajonių sodai” autorė Aušra Tubienė. Patarimais, darbu prisidėjo Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos dėstytojai, studentai, alytiškiai savanoriai.
Žurnalistė Aušra Tubienė sakė, kad tai bus antras Lietuvoje bendruomenės sodas ir daržas bei pirmas Lietuvoje žydinčių rojaus obelų parkas! Tokio parko dar niekur nėra!
Ne visi turi kaimus, todėl čia galės rinktis vaikai ir mamos: pailsėti ir patys užsiimti daržininkyste.
Žiūrėkite “Vidzgirio svajonių sodo ir daržo” kūrimo nuotraukas ir “Dzūkijos TV” video reportažą apie Svajonių sodo ir daržo įrengimą.

uzalytu - 13:01 @ Uz Alytu nariu veikla, Seniunaiciai | Pridėti komentarą

2016-04-18

ALYTUJE LŪKESČIAI DIDESNI NEI REZULTATAS

2015.04.16-pirmasis 8osios kadencijos alytaus miesto savivaldybes tarybos posedis4.pngŽinia, savame krašte pranašu sunkiau būti: sostinėje įsikūrusiųjų institucijų atstovai V. Gri­garavičių vertina kaip iniciatyvų, plačiai žvelgiantį merą… O ką mano alytiškiai?
Alytaus merui Vytautui Grigaravičiui pažymį už pirmus metus mažina, ko gero, ir su jo asmeniu sieti didžiuliai lūkesčiai. Populiarusis, didelį autoritetą pelnęs dar valstybės policijos generalinio komisaro poste, V. Grigaravičius vienintelis iš naujokų sugebėjo laimėti rinkimus jau per pirmąjį turą (tokių dar buvo 18 merų senbuvių). Jo vadovaujamas visuomeninis rinkimų komitetas „Alytaus piliečiai“ laimėjo 13 iš 27 mandatų taryboje.
janis_laurinaitis_2016.jpg“Be to, kad daug viešinamasi, žadėtų pokyčių, rinkimų pažadų vykdymo nematome – sąstingis“, – vertina judėjimo „Už Alytų“ pirmininkas, Ulonų seniūnaitijos seniūnaitis Janis Laurinaitis.
Pradžia buvo graži – sukurta nuolaidų kortelė socialiai remtinoms gausioms šeimoms, kad jos galėtų pigiau apsipirkti, eiti į renginius, vaikai galėtų lankyti būrelius. Kalbėta apie tuoj tuoj į miestą ateisiančius investuotojus. Tačiau, kaip apgailestauja J. Laurinaitis, paskui prasidėjo kažkokių utopinių idėjų svarstymai, užuot ėmusis spręsti miestui svarbias esmines problemas. Jis kritikuoja, kad mažai bendraujama su ministerijomis ir ES pinigų administravimo agentūromis, ieškant pinigų projektams. Be to, jei nauja valdžia būtų užtikrinusi bent kažkokį infrastruktūros gerinimo projektų tęstinumą, būtų daugiau matomų permainų, tačiau Alytuje pasikeitus valdžiai visada nauja šluota naujai šluoja.
valius_micevicius_2016.jpgBeje, nors „Už Alytų“ lyderis griežtai kritikuoja naująją valdžią, du šio visuomeninio judėjimo atstovai – taip pat valdančiojoje daugumoje. Bet, neslepia, jei ir toliau nebus matyti konkrečių veiklos rezultatų ir nebus atsižvelgiama į judėjimo siūlymus, nežinia, kiek joje liks. „Už Alytų“ atstovas taryboje Valius Mice­vi­čius kritikuoja, kad demonstruojamas palankumas nevietiniams investuotojams, o alytiškiai verslininkai nežino, ko iš jų norėtų savivaldybės vadovai.
Žinia, savame krašte pranašu sunkiau būti: sostinėje įsikūrusiųjų institucijų atstovai V. Gri­garavičių vertina kaip iniciatyvų, plačiai žvelgiantį merą. V. Grigaravičius imponuoja ir bandymais susigrąžinti namo alytiškius, kurie išvykę į užsienį ar kitus Lietuvos regionus. O VšĮ „Investuok Lietuvoje“ Regionų plėtros gru­pės vadovė Rugilė Andziukevičiūtė pozityviai vertina Alytaus mero ir jo komandos pastangas aktyviai bendrauti su užsienio investuotojais ir vietos verslininkais, kurti palankias sąlygas investuotojams.
Informacijos šaltinis: 2016 m. balandžio 18 d. straipsnis savaitraštyje “Veidas”: “Pirmoms merų metinėms galandamos giljotinos”

uzalytu - 17:03 @ Uz Alytu nariu veikla, Seniunaiciai | Pridėti komentarą

2016-03-19

Išrinkta Panemunės seniūnaitė

irina_juskauskiene.jpgBirželio 9 dieną Irina Juškauskienė išrinkta Panemunės seniūnaite.
Ji atstovaus Sanatorijos, Žirgų, Obelų, Giraitės, Pievagalių, Saulėnų, Kalnėnų, Pašilio, Vardos, Voveraičių, Rumbonių, Dovainiškių, Pušėnų, Ūtos, Kauno g. 98–100, A. Jonyno g. 10–12G, Putinų g. 18–82 porinė pusė, Putinų g. 5–33 neporinė pusė, Kalnėnų, Pramonės g. 2–18F porinė pusė, Pievų, Fortų, Sidabrio, Artojų, Lankų, Bakšių, Žaunieriškių g.
Irina Juškauskienė savo konkurentę Adrijaną Grigūnienę aplenkė penkeriais Panemunės seniūnaitijos gyventojų balsais.
Linkime Panemunės seniūnaitei sėkmės!

uzalytu - 22:42 @ Seniunaiciai | Pridėti komentarą

Išrinkti Ulonų ir Jotvingių seniūnaičiai

janis-laurinaitis.jpgGegužės 21 dieną Janis Laurinaitis išrinktas Ulonų seniūnaičiu. Jis atstovaus Santaikos g. neporinei pusei, Eiguvos, Girininkų, Vidzgirio, Draustinio, Lazdynų, Dainavos, Sūduvos, Skalvos, Birštono, Miško, Ulonų, A. Sakalausko, Seinų, Alovės, Gamyklos, Perlojos, Lazdijų, Varėnos, Liškiavos, Daugų, Pulko g. 110A–122, Pulko g. 57–75.
Ulonų seniūnaitijoje buvo 2 kandidatai į seniūnaičius: Šarūnas Klėgeris ir Janis Laurinaitis. Janis Laurinaitis gavo 80 balsų, Šarūnas Klėgeris - 28. Janis Laurinaitis - daugiausiai balsų surinkęs seniūnaitis šiuose seniūnaičių rinkimuose! Linkime Ulonų seniūnaičiui sėkmės!rosvydas_baublys.jpg

Gegužės 21 dieną Rosvydas Baublys išrinktas Jotvingių seniūnaičiu. Jis atstovaus Kauno g. 9–67A, Skardžio, Aukštoji, Varnėnų, Vakaro, Tvirtovės g. porinė pusė, Aviečių, Užuolankos g., Vandens takas, Žalioji, Smėlio, Vilniaus g. neporinė pusė, Ligoninės, S. Taškūno, Seirijų, Simno, Jotvingių, Pulko g. 2–100, Suvalkų, Senoji, Rato, Žalgirio, Rūtų, Geležinkelio, Apynių, Alyvų, Bijūnų, Tulpių, Rugių, Kepyklos g. 2–10.
Į Jotvingių seniūnaičius pretendavo Jonas Mažeika, Vilmantas Dunderis ir Rosvydas Baublys. Rosvydas Baublys surinko 28 balsus, Jonas Mažeika - 19, o Vilmantas Dunderis - 8.
Linkime Jotvingių seniūnaičiui sėkmės!

uzalytu - 22:37 @ Seniunaiciai

Išrinkti Jurgiškių ir Vidzgirio seniūnaičiai

meilute_miliauskiene.jpgGegužės 20 dieną Meilutė Miliauskienė išrinkta Jurgiškių seniūnaite. Ji atstovaus Jurgiškių, Santaikos g. 36A–46, Kernavės, Statybininkų g. 67–109, Statybininkų g. 56–68A, Likiškėlių g. porinė pusė, Kurpių g. neporinė pusė, Radžiūnų g. gyventojus.
Jurgiškių seniūnaitijoje Meilutė buvo vienintelė kandidatė. Ji surinko 21 rinkėjo balsą. Kad rinkimai įvyktų, kandidatas turi surinkti 20 balsų.
Linkime Jurgiškių seniūnaitei sėkmės!ramunas-masiulionis.png

Gegužės 20 dieną Ramūnas Masiulionis išrinktas Vidzgirio seniūnaičiu. Jis atstovaus Kaštonų, Topolių, Sudvajų, Likiškėlių g. nuo 21 – neporinė pusė, Statybininkų g. 1–61, Naujoji g. 1–5D, Kepyklos g. neporinės pusės, Santaikos g. 12–34G gyventojus.
Į Vidzgirio seniūnaičius pretendavo 4 kandidatai: Oksana Šklėriūtė, Donatas Česnulevičius, Donatas Janušonis ir Ramūnas Masiulionis.
Ramūnas Masiulionis surinko 49 rinkėjų balsus, Oksana Šklėriūtė surinko 13 balsų, Donatas Česnulevičius – 4, Donatas Janušonis – 12 balsų.
Linkime Vidzgirio seniūnaičiui sėkmės!

uzalytu - 22:28 @ Seniunaiciai | Pridėti komentarą