Asociacija Visuomeninis judėjimas "UŽ ALYTŲ"

Kad Alytuje gyventi būtų geriau!

VISUOMENINIO RINKIMŲ KOMITETO "UŽ ALYTŲ"

KANDIDATAS Į SAVIVALDYBĖS TARYBĄ

Aš, Žydrūnas Geležauskas jau 50 metų didžiuojuosi, kad esu alytiškis. Čia gimiau ir užaugau. 1982 metais baigiau 1-ąją vidurinę mokyklą (dabar Alytaus Dzūkijos pagrindinė mokykla). 1991 metais baigiau studijas Vilniaus technikos universitete ir, įgijęs mechanikos inžinieriaus specialybę, grįžau į gimtinę.

Daugiau kaip 20 metų išdirbau teisėsaugos institucijoje (Aytaus VPK saugaus eismo organizavimo grupės specialistu), o šiuo metu esu Lietuvos VRM pensininkas.

Domiuosi Lietuvos ir užsienio šalių susisiekimo infrastruktūra, kelių inžinierinių statinių naujovėmis, saugaus eismo organizavimu užsienio šalyse. Mano pomėgiai: krepšinis, kelionės, techninės literatūros skaitymas.

Esu optimistas, mėgstantis racionalius sprendimus, žmoguje labai vertinu pagarbą ir toleranciją, sąžiningumą ir teisingumą, pilietinę atsakomybę. Savo užsibrėžtų tikslų siekiu nuosekliai, kruopščiai išnagrinėjęs esamą situaciją ir išnaudodamas visas esamas priemones.

Didžiuojuosi būdamas Alytaus - žaliojo miesto vaiku ir  man ne vis vien, kas vyksta šiame mieste. Man rūpi, kaip jame gyvena žmonės. Rūpi ar čia saugu ir gera gyventi, ar nepažeidinėjamos alytiškių teisės, ar nenukenčia bendrieji gyventojų interesai...

Man dažnai teko susidurti su įvairiais pažeidimais. Manau, kad pagrindinis mano uždavinys yra užtikrinti saugią erdvę Alytaus mieste ir rajone, kad čia žmogus galėtų saugiai gyventi, dirbti ir kurti. Kad mūsų vaikai ir vaikaičiai saugiai pasiektų mokyklas ir darželius. Kad mūsų miesto gatvės būtų saugios ir gerai apšviestos.

Man teko dalyvauti daugelyje Alytaus miesto ir rajono savivaldybėse organizuojamų projektų (buvau saugaus eismo komisijos narys, statybos komisijos narys) ir puikiai pamenu pirmosios žiedinės sankryžos įrengimą, Naujosios gatvės rekonstrukciją, kuri dar tęsiasi iki šiol... Kiek diskusijų buvo dėl Kauno gatvės, kiek teko kovoti dėl Žaliosios gatvės, kurios dar ir šiandien užbaigti nesiseka... Visi suprantame, kiek miestui yra svarbi Ligoninės gatvė.

Norėtųsi paklausti, kodėl miesto gatvių infrastruktūra gerėja, o eismo įvykių Alytuje nemažėja? Gal ne viskas dar tinkamai padaryta? Gal dar per mažai tam skiriama dėmesio? Kodėl dar vis žūsta ir traumuojami žmonės mūsų gatvėse?
Aš siūlyčiau pagrindinį dėmesį atkreipti į pėsčiųjų perėjas, kur įvyksta skaudžiausi eismo įvykiai. Jos turėtų būti išryškintos, paaukštintos ir gerai apšviestos, su įrengtomis saugumo salelėmis. Gatvių sankryžų rekonstrukcija taip pat labai svarbi. Būtina tinkamai sureguliuoti eismo srautus miesto gatvėse, kad piko valandomis kuo mažiau gyventojams tektų stovėti automobilių kamščiuose. Išsprendę tokias problemas, sutaupytume brangaus laiko miestelėnams ir sumažintume miesto oro užteršimą.
Daugiau dėmesio reikėtų skirti pietiniam miesto apvažiavimo įrengimui ir pagaliau uždrausti krovininio transporto eismą Ulonų bei Santaikos gatvėmis. Tokie veiksmai stipriai pagerintų miesto ekologiją ir užtikrintų saugesnį eismą. Kuo švaresnis miestas - tuo jame gyventi geriau!
Būkime tikraisiais savo miesto šeimininkais! Aš už Alytų! Už savo gimtą miestą!

Žydrūnas Geležauskas